Biżuteria i ozdoby z filcu- jak zrobić?

Biżuteria zwykle potrafi nadać stylizacji wyjątkowego charakteru, podobnie zresztą jak i inne ozdoby, które możemy wykorzystać również przy dekorowaniu wnętrz. Nie da się więc ukryć, że zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, zwykle poszukujemy czegoś oryginalnego, co w charakterystyczny sposób będzie mogło podkreślić naszą wyjątkowość i indywidualizm. Okazuje się więc, że jednym ze świetnych sposobów na wykonanie biżuterii i ozdób jest wykorzystanie starej techniki filcowania. Tak więc jak zrobić biżuterię i ozdoby z filcu?

Biżuteria i ozdoby z filcu- dlaczego warto je zrobić?

Wbrew powszechnie panującej opinii, filc jest jednym z bardziej wdzięcznych materiałów, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Niezwykle popularne stało się więc wykonywanie z niego zarówno ozdób jak i biżuterii. Co więcej ozdoby z filcu mogą idealnie wpasować się w aranżacje wnętrza, a także znacznie je ożywić. Biżuterię z filcu zaś możemy świetnie skomponować również z różnego rodzaju stylizacjami, gdyż sprawdzi się ona nie zależnie od okoliczności. Oprócz filcowych kulek, ogromną popularność zyskują również kwadraty filcowe, które skutecznie przyciągają uwagę. Biżuterię i ozdoby z filcu warto wykonać chociażby dlatego, że cechują się one nie tylko specyficznym sposobem produkcji, ale również szeroką gamą kolorystyczną, która może być jedynie ograniczona kreatywnością twórcy. Naszyjnik z filcu? Dlaczego nie połączyć go z marynarką i klasycznymi jeansami! Co więcej takie własnoręcznie wykonane przedmioty, świetnie sprawdzą się również jako oryginalny upominek, który ucieszy każdą kobietę, dużo bardziej niż klasyczna biżuteria ze sklepowej półki.

Biżuteria z filcu- jak zrobić naszyjnik?

Wykonanie naszyjnika z filcu, chociaż składa się ono z kilku etapów, wcale nie powinno przysporzyć wielu problemów. Jak wykonać naszyjnik z filcu? Otóż:

  • w pierwszej kolejności przygotowujemy mocno naostrzone nożyczki
  • kolejno wybieramy odpowiednie arkusze filcu o grubości co najmniej 1 milimetr i wymiarach 20×30 centymetrów, co do kolorów, panuje tu bowiem pełna dowolność.
  • następnie przygotowujemy igłę oraz najlepiej mulinę, która jest znacznie grubsza od zwykłej nitki i sprawi, że naszyjnik będzie o wiele trwalszy.
  • arkusze filcu tniemy na paski o szerokości maksymalnej 1 centymetra.
  • każdy z przygotowanych pasków filców należy dodatkowo przeciąć w poprzek, tworząc małe kwadraty o wymiarach 1×1.
  • kolejno robimy w kwadracikach niewielkie dziurki i nawlekamy je kolejno na mulinę.
  • na samym końcu, kiedy każdy z kwadracików jest już nawleczony, należy związać ze sobą końce muliny i cieszyć się własnoręcznie wykonanym, oryginalnym naszyjnikiem.

Zarówno kolor jak i długość naszyjnika można spokojnie dopasować do własnych upodobań.

biżuteria z filcu
biżuteria z filcu

Biżuteria i ozdoby z filcu- inne pomysły

Z filcu można nie tylko wykonywać klasyczne naszyjniki, gdyż jest on o wiele bardziej funkcjonalnym materiałem. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się broszki, kolczyki oraz kwiaty dopinane do kapeluszy, które powstały właśnie z filcu. Co ciekawe, można skusić się również na wykonanie niektórych ozdób do wnętrz. Girlandy z filcu w połączeniu z lampkami choinkowymi potrafią wprowadzić do pokoju niesamowity nastrój i przyjemną, relaksująca atmosferę. W zakresie biżuterii, co już zostało wspomniane, również nie musimy ograniczać się do typowych naszyjników. Kolczyki, bransoletki, a nawet pierścionki z filcową wstawką są obecnie jednym, z ciekawszych rozwiązań. Biżuteria i ozdoby wykonane z filcu z pewnością będą nie do podrobienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *