Biżuteria z recyklingu – jak wykonać ekologiczne dodatki?

Nie da się ukryć, że z roku na rok coraz bardziej zauważalne są skutki zmian klimatycznych. W związku z tym większość osób zdecydowała się na poświęcenie więcej uwagi ekologii i prowadzenia takiego stylu życia, który nie ma destrukcyjnego wpływu na nasze środowisko. Zwiększenie się świadomości społecznej, w odniesieniu do problemów związanych z postępującą dewastacją środowiska w którym żyjemy, z pewnością jest jednym ze sposobów na zmniejszenie się skali tego problemu. Bardzo modne stało się więc korzystanie z recyklingu, dzięki któremu można uzyskać cenne surowce, a także wykorzystać je ponownie. Tak więc jak wykonać modną i ekologiczną biżuterię z recyklingu?

Biżuteria z recyklingu- ekologiczny naszyjnik z papierowych koralików

Pierwszym pomysłem na wykonanie ekologicznego i modnego dodatku, którym z powodzeniem będziemy mogły uzupełnić codzienną stylizację, jest naszyjnik z papierowych koralików. Jedyne co będzie nam potrzebne to stare opakowania, czasopisma lub gazety, a także wstążki i słomki oraz chwila cierpliwości. W pierwszej kolejności na papierze należy narysować trójkąty, które powinny mieć szerokość około 1,3 centymetra i długość około 2,5 centymetra. Następnie je wyciąć i ułożyć na stole. To właśnie te trójkąty, będą spełniać rolę koralików w naszym naszyjniku. Wybierzmy więc tę stronę papieru, która będzie widoczna, a wewnętrzną posmarujmy cienką warstwą zwykłego kleju biurowego. Kolejnym krokiem jest ułożenie słomki poziomo, na najszerszym końcu trójkąta, a następnie owinięcie jej papierem. Niewykorzystane końcówki spokojnie można obciąć. Tą czynność powtarzamy do momentu, w którym uzyskamy wystarczającą ilość koralików do przygotowania naszyjnika. Ostatnim etapem pracy jest nawleczenie ich na wstążkę i gotowe!

biżuteria z recyklingu
biżuteria z recyklingu

Biżuteria z recyklingu- kolczyki na biglach

Kolejnym sposobem na niezwykle modny i co najważniejsze ekologiczny dodatek to kolczyki na biglach. Tak naprawdę można wykonać je na wiele różnych sposobów i z wielu różnych elementów, więc wiele zależy od naszych preferencji. Z pewnością jednak taki dodatek będzie niezwykle awangardowy. Do wykonania tego typu kolczyków, można wykorzystać z kostek wykorzystywanych do gry na gitarze. Wówczas niezbędny będzie cyrkiel lub cienka igła, którą rozgrzejemy nad płomieniem ognia. Kolejno przy pomocy tej gorącej igły możemy zrobić dziurkę w górnej części kostki do gry. Ostatnim etapem jest po prostu zawieszenie tej kostki na biglu. Idealnym rozwiązaniem, jeśli nie mamy kostek do gry na gitarze jest wykorzystanie kolorowych spinaczy do papieru. Wówczas w kilka chwil możemy umieścić je na biglu, a kolczyki będą nietuzinkowe i z pewnością będą się świetnie prezentować.

Biżuteria z recyklingu- naszyjnik lub bransoletka z zamka błyskawicznego

Naszyjnik lub bransoletka z zamka błyskawicznego, to chyba jeden z najłatwiejszych pomysłów na wykonanie ekologicznej i świetnie wyglądającej biżuterii z recyklingu. Co będzie nam potrzebne do wykonania naszyjnika lub bransoletki z zamka błyskawicznego? Otóż wystarczy igła, nitka, nożyczki oraz oczywiście zamek błyskawiczny. W pierwszej kolejności należy dokładnie obciąć materiał wokół zamka, najlepiej tuż przy linii ząbków. Kolejno zamek trzeba rozpiąć i odciąć jego część blokującą. W tym momencie warto również pomyśleć o rozmiarze naszyjnika lub bransoletki i dociąć zamek do odpowiedniej długości. Finalnym etapem jest założenie na siebie ząbków z odciętej części oraz zaszycie ich przy pomocy igły z nitką. W tak prosty sposób wykonaliśmy niezwykle oryginalne dodatki, które będą stanowić świetną ozdobę codziennej stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *