Jak wyczyścić srebrne kolczyki z cyrkoniami?

Srebro jest bez wątpienia niezwykle wdzięcznym i stylowym materiałem, które pasuje praktycznie każdej kobiecie, bez względu na typ jej urody. Biżuteria wykonana właśnie ze srebra stanowi również świetne uzupełnienie większości stylizacji, a co za tym idzie, z pewnością znajduje się w gablotce każdej z kobiet. Niemniej jednak ma ona to do siebie, że często zachodzi osadem, przez co jej efekt wizualny nie jest już taki sam. Tak więc jak wyczyścić srebrne kolczyki z cyrkoniami?

Jak wyczyścić srebrne kolczyki z cyrkoniami?- zachowaj ostrożność!

Srebrne kolczyki z cyrkoniami są największym przyjacielem każdej z pań. Nie tylko prezentują się one świetnie, ale również niewielkie cyrkonie dodają odpowiedniego, subtelnego błysku i podkreślają kobiecość. Niemniej jednak warto pamiętać, że te niewielkie kryształki nie są przymocowane do srebrnych kolczyków na stałe, a w procesie czyszczenia trzeba zachować szczególną ostrożność, by nie uszkodzić żadnego z nich. Nie trzeba chyba wyjaśniać, że kolczyki ze srebra z wybrakowanymi cyrkoniami, nie będą już wyglądać tak oszałamiająco.

czyścimy srebrne kolczyki
czyścimy srebrne kolczyki

Jak wyczyścić srebrne kolczyki z cyrkoniami?

Z racji tego, że czyszczenie kolczyków z drogocennymi kamieniami jest o wiele bardziej skomplikowane, trzeba się do tego procesu odpowiednio przygotować i uzbroić w cierpliwość. Z pewnością w sklepach znajdziemy preparaty do czyszczenia tego typu biżuterii, jednak zbyt silne chemikalia mogą doprowadzić do zniszczenia cyrkonii, które po prostu nieestetycznie zmatowieją, a nawet może się zdarzyć, że wypadną one z kolczyka. Najlepiej jest czyścić srebrne kolczyki z cyrkoniami niezwykle miękką i delikatną ściereczka, nasączoną w roztworze wody i mydła. Przy tym warto starać się w miarę możliwości omijać kamienie. Co więcej, niezbędne jest przeprowadzanie regularnego czyszczenia w przypadku tego typu biżuterii. Warto robić to co około 2-3 tygodnie. Zdecydowanie odradza się również zbyt długie i intensywne namaczanie kolczyków z cyrkoniami w różnorodnych roztworach, gdyż może to negatywnie wpłynąć na ich wygląd.

Jak wyczyścić srebrne kolczyki z cyrkoniami?- domowe sposoby

Jeśli szukacie domowych sposobów na wyczyszczenie srebrnych kolczyków z cyrkoniami, to warto skupić się przede wszystkim na:

  • paście do zębów- jest to jedna ze skuteczniejszych metod, która szybko pozwoli pozbyć się ciemnego nalotu na kolczykach. Niewielką ilość pasty nakładamy więc na ściereczkę i delikatnie przecieramy kolczyki, aż do uzyskania zadowalającego efektu
  • soku z cytryny- to również skuteczna metoda, która nie tylko wyczyści, ale również nabłyszczy srebrne kolczyki z cyrkoniami. Wówczas sok z cytryny nakłada się na ściereczkę i przeciera biżuterię. Jednak koniecznie trzeba uważać, by omijać miejsca w których znajdują się cyrkonie, by nie uległy one zmatowieniu pod wpływem soku z cytryny.
  • soda oczyszczona- to ostatni z domowych sposobów na czyszczenie kolczyków z cyrkoniami. Roztwór wody i sody oczyszczonej pozwoli skutecznie usunąć nalot oraz inne zabrudzenia na kolczykach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *