Jak zrobić biżuterię z koralików?

Biżuteria dodaje blasku i wyjątkowego charakteru każdej stylizacji. Kolczyki, bransoletki i naszyjniki są dostępne w tak różnorodnych kształtach, wzorach i kolorach, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Jednak ostatnio największym zainteresowaniem cieszy się biżuteria robiona własnoręcznie. Już nie tylko małe dziewczynki bawią się w robienie bransoletek z koralików, ale też dorosłe kobiety. Tworzenie ozdób to świetny sposób na spędzenie czasu, odstresowanie się po ciężkim dniu, a przy okazji możliwość zrobienia czegoś unikalnego.

Co trzeba kupić, aby zrobić biżuterię z koralików?

Beading, czyli technika biżuteryjna polegająca na łączeniu ze sobą koralików, wymaga nie tylko nabycia odpowiednich umiejętności, ale również materiałów. Co będzie Ci potrzebne, aby zacząć przygodę z biżuterią z koralików?

  • Nici lub żyłki,
  • koraliki Toho lub Miyuki,
  • zapięcia i kółka montażowe,
  • klej,
  • igły.

Wszystkie materiały można zakupić w sklepach rękodzielniczych stacjonarnie lub online. Są też zestawy dla początkujących, co ułatwia skompletowanie najpotrzebniejszych elementów.

robimy biżuterię z koralików
robimy biżuterię z koralików

Jak nauczyć się tworzenia biżuterii z koralików?

Jak każde rękodzieło, tak również beading nie należy do najłatwiejszych. Istnieje sporo różnych ściegów i możliwości łączenia ze sobą koralików.  Kiedy skompletujesz już wszystkie potrzebne materiały, to możesz zaczynać swoją przygodę z tworzeniem biżuterii. Jednak najpierw zapoznaj się z filmikami instruktażowymi, które są ogólnodostępne w internecie na stronach rękodzielników. Możesz też wybrać się na kurs stacjonarny. W ten sposób najszybciej wdrożysz teorię w praktyce, a nauczyciel wychwyci Twoje błędy i będzie je korygował. Kursy kosztują około 200 do 300 złotych i w tej cenie zawarte są materiały.

Jaką biżuterię można wykonać z koralików?

Jeśli jesteś fanką dodatków wykonywanych ręcznie, to z pewnością zainteresuje Cię fakt, że z koralików można wykonać niemal każdy element biżuterii. Oczywiście najpopularniejsze oraz najłatwiejsze są bransoletki. Te ozdoby poleca się początkującym rękodzielnikom do nauki beadingu. Wyższy stopień zaawansowania to na przykład kolczyki. Przy ich tworzeniu może przydać się dodatkowa umiejętność sklejania koralików po nawleczeniu ich na nitkę lub żyłkę. Najwyższy poziom zaawansowania to zdecydowanie naszyjniki. Są skomplikowane przede wszystkim ze względu na różne kształty i duże rozmiary. Do ich stworzenia najlepiej wybrać japońskie koraliki Toho, ponieważ wszystkie mają idealnie ten sam kształt, co ułatwia tworzenie biżuterii. Najwspanialsze w tworzeniu biżuterii z koralików jest to, że może ona mieć dowolny kształt i kolor. Jeśli lubimy róże, to możemy stworzyć całą kolekcję biżuterii w różowych barwach. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Ile kosztuje biżuteria z koralików?

Samodzielne wykonanie biżuterii z koralików kosztuje tylko kilka złotych! Oczywiście pierwsza inwestycja w podstawowe materiały może wynosić około 200 złotych, ale później trzeba dokupić tylko materiały, które będą się zużywać. Cena tysiąca koralików w danym kolorze to zwykle kilka złotych, a dzięki takiej ilości elementów można stworzyć mnóstwo biżuterii! Wyobraź sobie, że zamiast wydawać kilkadziesiąt złotych na prezenty dla przyjaciółek, albo rodziny, obdarowujesz wszystkich ręcznie robioną biżuterią. Nie dość, że najbliżsi będą zachwyceni, że poświęciłaś czas i włożyłaś serce w podarunek, to zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy. Niektóre rękodzielniczki z czasem zaczynają się zajmować sprzedażą swoich dzieł. Cena gotowej biżuterii z koralików waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Najdroższe są naszyjniki oraz kolczyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *