Jak zrobić bransoletkę z muliny?

Każda dziewczyna, a także każda kobieta z pewnością nie zaprzeczą temu, że bransoletki stanowią jedną z najpiękniejszych ozdób jakie możemy posiadać na ręce. Co więcej, dodatkowym bodźcem do noszenia tego typu ozdoby może być fakt, że istnieje możliwość samodzielnego wykonania bransoletki, która z pewnością będzie niepowtarzalna i idealnie dopasowana do naszego stylu i naszych potrzeb. Prawdziwy hitem stały się kolorowe i nieco zwariowane bransoletki z muliny. Jak więc można ją wykonać?

Jak zrobić bransoletkę z muliny?- dlaczego warto?

Wspomniane już zostało, że bransoletka jest jedną z najpiękniejszych ozdób, jakie kobieta może mieć na ręce. Zwykle panie lubują się w bransoletkach z metali szlachetnych jak np. złoto czy srebro. Niemniej jednak o taką bransoletkę trzeba dbać ze zdwojoną siłą. Dlaczego? Okazuje się, że zwykle są one niezwykle cieniutkie i przy najbliższej możliwej okazji mogą się po prostu zerwać, a co gorsza szybko możemy je wówczas zgubić. Oczywiście, panie mogą powiedzieć, że tego typu ozdoby zakładają tylko i wyłącznie na specjalne okazje. Ale co w przypadku, kiedy chcemy na swoim nadgarstku posiadać ozdobę trwała, o którą nie będziemy musieli się martwić przez cały czas jej noszenia? Wówczas to właśnie bransoletki z muliny będą idealnym rozwiązaniem. Są one nie tylko trwałe, ale mogą być również maksymalnie sprecyzowane, gdy zdecydujemy się na ich samodzielne wykonanie. Co więcej, w sezonie letnim, będą one swoją kolorystyką idealnie podkreślały charakter tej pory roku.

bransoletka z muliny
bransoletka z muliny

Jak zrobić bransoletkę z muliny?- co będzie potrzebne?

Skoro zdążyliśmy już poznać największe zalety bransoletek z muliny, to pora również dowiedzieć się, co będzie nam potrzebne do jej wykonania. Otóż lista zakupów nie jest wcale długa ani skomplikowana, a każdy z produktów jest niezwykle tani i co najważniejsze łatwo dostępny. Tak więc czego będziemy potrzebować do wykonania bransoletki z muliny? Niezbędne będą:

  • muliny- można wybrać te kolory, które najbardziej nam odpowiadają, jednak musimy nabyć co najmniej 4 muliny.
  • nożyczki- klasyczne nożyczki, które ułatwią pracę.
  • agrafki- które również znacznie ułatwia wykonanie bransoletki z muliny.

Jak zrobić bransoletkę z muliny?

W pierwszej kolejności niezbędne będzie odmierzenie długości 2 metrów, w przypadku każdej z czterech mulin. Następnie wystarczy je wszystkie równo do siebie przyłożyć i złożyć dokładnie w połowie długości. Kolejnym krokiem jest związanie mulin ze sobą na supeł, przy jednoczesnym pozostawieniu niewielkiego oczka na górze supła. Zanim zaciśniemy węzeł, przekładamy przez niego agrafkę. Agrafkę tą trzeba również do czegoś przypiąć, co jest zależne do tego, w jakim miejscu i pozycji będzie nam najwygodniej pracować. Agrafkę można nawet przypiąć do własnych spodni! Następnie rozkładamy muliny kolorami, tak by na środku znalazł się jeden z nich, a następnie pozostałe kolory mają układać się tak, jakby były w lustrzanym odbiciu. Teraz możemy przystąpić do faktycznego procesu tworzenia tej kolorowej ozdoby na nadgarstek. W tym celu wiążemy ze sobą dwie, środkowe muliny. Kolejna zaczynamy od strony prawej i wiążemy środkową mulinę na dwa supełki z kolejną muliną, a następnie kolejną i kolejną. Dokładnie tę samą czynność powtarzamy również po stronie lewej. Można w tym momencie powiedzieć, że proces takiego zaplatania będzie trwał, aż do momentu uzyskania pożądanej długości bransoletki. Na sam koniec, muliny trzeba ze sobą związać w takim sam sposób, jak zrobiliśmy to na początku i połączyć ze sobą oba końce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *